Roman Sterlingovot, a darknet legrégebbi kriptomixerének, a „Bitcoin Fog”-nak az alapítóját 12,5 év börtönbüntetésre ítélték az Egyesült Államok kormányának a kriptomixerekkel szembeni széles körű fellépésének részeként.
Ez elmarad az ügyészség korábbi 20 és 30 év közötti börtönbüntetés kiszabására irányuló kérelmétől, miután márciusban az esküdtszék pénzmosás, pénzmosásra való felbujtás, engedély nélküli pénztovábbító vállalkozás működtetése és engedély nélküli pénztovábbítás vádjával elítélte.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Bitcoin Fog a bűnözők egyik „go-to” szolgáltatása volt a DOJ szerint
Az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma (DOJ) november 8-i nyilatkozatában kijelentette, hogy „évtizedes működése során a Bitcoin Fog a bűnözők pénzmosási szolgáltatásaként szerzett magának hírnevet”.
A DOJ továbbá azt állította, hogy a Bitcoin Fog a bűnözők számára „a bűnüldözés elől illegális bevételeik” elrejtésére szolgált, „és több mint 1,2 millió bitcoint érintő tranzakciókat dolgozott fel, amelyek értéke a tranzakciók idején körülbelül 400 millió dollár volt”.
Sterlingovnak összesen 395.563.025.025,39 USD összegű „elkobzási pénzbírságot” kell fizetnie. Ezenkívül elkobozzák tőle a lefoglalt kriptókat és pénzeszközöket is, körülbelül 1,76 millió dollár értékben.
Sterlingov a tárgyalás során végig azzal érvelt, hogy ő csak felhasználója volt a szolgáltatásnak, nem pedig üzemeltetője.
L0la L33tz bűnügyi kommentátor egy november 8-i X-posztban úgy vélekedett, hogy „ez az egész ügy súlyos igazságszolgáltatási hiba, és egy újabb lépcsőfok az amerikai kormány pénzügyi magánélet elleni háborújában”.
Az amerikai kormány folytatja a kriptomixerek elleni fellépést
„A kormány most lefoglalja azt a kevés bitcoint, ami még megmaradt neki, miközben az általa állítólag a Bitcoin Fog működtetésével szerzett több milliárd dollárt továbbra sem találják” – tették hozzá.
Eközben Mario Nawfal népszerű kripto showja, a Roundtable azt posztolta: „Ez nem csak egy kattanás a csuklón – ez egy egyenes üzenet a mixerek számára: játsszatok gyanúsan, fizessetek keményen.”
November 2-án a Kriptoworld arról számolt be, hogy a Tornado Cash társalapítója és fejlesztője, Roman Storm 2025 áprilisában állhat bíróság elé pénzmosás és szankciók megsértése miatt.
2023-ban az ügyészek Stormot és a Tornado társalapítóját, Roman Semenovot pénzmosásra irányuló összeesküvéssel, szankciók megsértésére irányuló összeesküvéssel és engedély nélküli pénztovábbító vállalkozás működtetésére irányuló összeesküvéssel vádolták meg.
Eközben áprilisban Keonne Rodriguez, a Samourai Wallet kriptokeverővel kapcsolatban álló két személy egyike, akit a DOJ pénzmosással vádolt meg, ártatlannak vallotta magát, és óvadék ellenében szabadlábra helyezték.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Elindult az új pán-afrikai fizetési rendszer, de hiába a nagy remények, van még nyitott kérdés bőven
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.